295796-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Kalmar kommun
Referensnummer: 2017-54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser beläggningsarbeten som utförs i kommunal regi, till vilket även räknas vägföreningar (Enskilda vägar) och kommunala bolags område, inom Kalmar kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233220 Ytbehandling av vägar, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen