29581-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Tekniska konsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter
BeskrivningSorsele kommun upphandlar Tekniska konsulter för anbudsinlämning enligt de annonserade upphandlingsdokumenten. Välkommen in med ert anbud.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHuvudgrupp 1 Byggnadsarkitekt/ingenjör
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHuvudgrupp 2 Landskapsarkitekt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelHuvudgrupp 3 Mark/Anläggning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelHuvudgrupp 4 VVS
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelHuvudgrupp 5 El
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelHuvudgrupp 6 Planläggning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelDel 7 Fiberanläggning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelDel 8 Vatten och avlopp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelDel 9 Exploatering och lantmäteri
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93864:Lot:9