2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Inför upphandling av Qlik-licenspartner
Beskrivning: Solna stad önskar inför en kommande upphandling av licenspartner gällande licenser för stadens beslutsstödsystem (Qlik Sense) med tillhörande licenshantering, support, konsulter och utbildning genom denna RFI inhämta information.
Intern identifierare: KS/2026:179
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 72268000 Tillhandahållande av programvara