295887-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÄLVSBYN: Vaktmästartjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vaktmästartjänster i Älvsbyns kommun
Referensnummer: 0180/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341140 Vaktmästartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Älvsbyns kommuns behov av vaktmästartjänster. Uppdraget avser tjänster som exempelvis manuell snöröjning vid ingångar, byte av lysrör, uppsättning av hyllor mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 75123000 Fastighetsförvaltning, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen