295908-2021 - ResultatSverige-Uddevalla: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markentreprenad offentlig miljö projekt Uddevalla kommun
Referensnummer: KS 2021/204
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens behov av ny-, ombyggnations- och återställningsarbeten enligt förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112360 Återställande av mark
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen