295917-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för venpunktering och blodprovstagning – Provtagnings- och laboratoriematerial 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProvtagnings- och laboratoriematerial 2
BeskrivningUpphandlingen omfattar Provtagnings- och Laboratoriematerial (del 2) för att täcka Region Jämtland Härjedalen samt länets alla kommuners behov av dessa produkter. Materialet som ska upphandlas är hållare och kanyler av diverse varianter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPosition 1-2. Hållare Plast
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99878:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPosition 3-6. Venös Kanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99878:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelPosition 7-10. Venös förmonterad
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99878:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPosition 11-16. Venös Butterfly
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99878:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelPosition 17-20. Venös Butterfly säkerhetsfunktion
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99878:Lot:5