295935-2019 - PlaneringSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hematologi instrument 2019
Referensnummer: 2019/01087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hematologi instrument till Klinisk kemi i Karlskrona och Karlshamn inkl. förbrukningsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141500 Hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hematologi instrument till Klinisk kemi i Karlskrona och Karlshamn inkl. förbrukningsmaterial, reagenser, kontroller och kalibratorer.