295936-2019 - PlaneringSverige-Johanneshov: Luftfilter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Luftfilter
Referensnummer: 19/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför upphandling av luftfilter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39811200 Luftrenare, 42520000 Ventilationsutrustning, 71355000 Mätningstjänster, 90731100 Hantering av luftkvalitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför kommande upphandling av luftfilter, luftrenare samt mätning och analys av kvalitén på inomhusluft.