2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyltar för inne- och utemiljöer
Beskrivning: Uppdraget avser leverans av skyltning och navigering till Lunds kommuns olika verksamheter och byggnader. Leverans av produkter såsom vägvisningsskyltar, fasadskyltar, flaggskyltar, markskyltar, orienteringskartor, verksamhetsskyltar, hänvisningsskyltar, rumsskyltar, funktionsskyltar, foliering med mera. Utförande av tillhörande tjänster såsom originalarbete, konsultation/rådgivning, montering/nedmontering, underhåll/reparation av skyltar, ansökan om bygglov/myndighetslov/TA-plan med mera.
Intern identifierare: KS 2025/0934
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928470 Skyltning
Ytterligare klassificering (cpv): 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000