296022-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hyrningssystem för fordon – Hyrbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyrbilar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för korttidshyra av fordon för Linköpings kommuns olika förvaltningar och verksamhetsområden samt avropsberättigade bolag. Behovet omfattar följande fordonstyper: Personbilar Minibussar Lätta lastbilar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42961300 Hyrningssystem för fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129604:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34136100 Lätta skåpbilar