296033-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljusutrustning för professionell teaterverksamhet
Referensnummer: 23/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av att köpa ljusutrustning för professionell teaterverksamhet med leverans och support. Upphandlingen avser inte hyra.
Anbud kan lämnas på en (1) eller flera sortimentsområden, totalt finns 12 sortimentsområden.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) eller flera Leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31518100 Strålkastarbelysning, 31527000 Spotlights, 71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen