296041-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Midskogsskolan yttertak
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Midskogsskolan yttertak
BeskrivningDen här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Arkitekt. Uppdraget omfattar framtagning av handlingar samt förfrågningsunderlag för upphandling. Midskogsskolan ska byta bandtäckt plåt med kondensskydd, med tillhörande säkerhet, det finns även en sättning på del av tak som ska åtgärdas.
Intern identifierareKLF 2024/335
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Midskogsskolan yttertak