See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Myndighetsbesiktningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal gällande myndighetsbesiktningar inom områdena: Ventilationsanläggningar, OVK Motordrivna anordningar (hiss, portar och ridåväggar) Revisionsbesiktning automatiskt brandlarm och vattensprinkler Revisionsbesiktning elanläggning Trycksatta anordningar Cistern Energideklarationer Säkerhetsbesiktning redskap idrottshallar, slöjdsalar Säkerhetsbesiktning lekplatser
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ventilationsanläggningar, OVK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71631000 Teknisk besiktning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Motordrivna anordningar (hiss, portar och ridåväggar)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Revisionsbesiktning automatiskt brandlarm och vattensprinkler
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Revisionsbesiktning elanläggningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Trycksatta anordningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Cistern
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Energideklarationer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Säkerhetsbesiktning redskap idrottshall, slöjdsalar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Säkerhetsbesiktning lekplatser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94640:Lot:9