296063-2022 - PlaneringSverige-Malmö: Diverse medicinktekniska produkter
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss: Automation av steriltekniska enheten på Nya sjukhusområdet i Malmö
Referensnummer: 2021-O002747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en extern remiss.
I denna externa remiss önskar Region Skåne erhålla synpunkter på de upphandlingsdokument som utarbetats inför annonseringen av upphandling av automation för den nya steriltekniska enheten i Malmö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen