296069-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Ultraljudsapparat
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI och Hearing Ultraljud Diagnostic Imaging
Referensnummer: FSN 2022-XXXX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsavdelningen vid serviceförvaltningen, Region Stockholm, efterfrågar synpunkter inför upphandling av Ultraljud Diagnostic Imaging. Vid denna RFI får ni möjlighet att lämna information om de olika typer av utrustningar som erbjuds inom området Ultraljud Diagnostic Imaging. Denna RFI inkluderar även preliminärt en Hearing efter sommaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsavdelningen vid serviceförvaltningen, Region Stockholm, efterfrågar synpunkter inför upphandling av Ultraljud Diagnostic Imaging. Vid denna RFI får ni möjlighet att lämna information om de olika typer av utrustningar som erbjuds inom området Ultraljud Diagnostic Imaging.