Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audio mixing console with IP based interconnection of system components
Referensnummer: 18/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB has decided to procure a framework agreement for audio mixing consoles intended for production of live television programmes.
The procurement does not include peripherals, the installation of cables or other installation materials.
The tender candidate will be required to deliver certain equipment in flight cases where so indicated.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen