2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av vätskehanteringsrobot
Beskrivning: SVA aser att upphandla en vätskehanteringsrobot till vår sektion för kemi, miljö och fodersäkerhet.
Intern identifierare: SVA 2024/230
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optionerna framgår i upphandlingsdokumentet, gäller bland annat serviceavtal, inköp av ytterligare ett instrument.