Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing Subcutan venportsset, venportskanyler och tillbehör
Referensnummer: 21/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling kan föregås av en så kallad Hearing. En Hearing är ett sätt för Region Halland att samla information om olika produkter på marknaden. Målet är att få information om möjliga lösningar inom ett eller flera områden, för att få fram ett komplett förfrågningsunderlag. Region Halland har idag ett gällande avtal för angivna produkter. Genom denna Hearing önskar vi få en ökad kännedom av vad marknaden kan erbjuda vad det gäller nya produkter som Region Halland idag inte har kännedom inom området
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen