296166-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Öppet förfarande WEBBYRÅ (Ramavtal)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖppet förfarande WEBBYRÅ (Ramavtal)
BeskrivningSe strukturerade upphandlingsdokument
Intern identifierareALLM 2025/14
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenSe strukturerade upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48220000 Programvara för Internet och intranät, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72253200 Stödtjänster för system, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFullservicebyrå
Intern identifierare1671698
Ytterligare klassificering (cpv): 48224000 Programvara för webbredigering, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72253200 Stödtjänster för system, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenNej
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFullservicebyrå (1) (1)
BeskrivningDet är en WEBBYRÅ som efterfrågas - Se strukturerade upphandlingsdokument
Intern identifierare1672962
Ytterligare klassificering (cpv): 48224000 Programvara för webbredigering, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72253200 Stödtjänster för system, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster