Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamhämtning i Gislaved, Gnosjö, Värnamo och Vaggeryds kommun
Referensnummer: UH-2020-010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samverkan Återvinning och Miljö - SÅM bjuder in till anbudsgivning som avser hämtning av flytande hushållsavall i Gislaved, Gnosjö, Vaggeryd och Värnamo kommun, samt transport till reningsverk.
Upphandlingen omfattar slamtömning och transport av avloppsslam från enskilda avloppsanläggningar, avloppsslam från minireningsverk och fettavfall från fettavskiljare. Uppdraget genomfors i enlighet med bifogade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen