Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42961100 Passerkontrollsystem, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 44522200 Nycklar, 48000000 Programvara och informationssystem, 79710000 Säkerhetstjänster, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar Nyckelhanteringssystem och läkemedelsskåp till Bromölla kommun. Östra Göinge kommun är avropsberättigad via en kommungemensam inköpscentral. Upphandlande myndigheter kommer att teckna avtal var för sig.