Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krismåltider
Referensnummer: UH-2022-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av måltidslösningar som kräver viss tillagning samt frystorkad mat som levereras i storpack och portionsförpackningar till kommunens krisberedskap.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15897000 Konserverade livsmedel och stridsransoner, 15897200 Konserverade livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen