2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av tvätt och städ av spårvagnar
Beskrivning: Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Tvätt och städning av spårvagnar i Norrköpings kommun, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Denna upphandling avser daglig tvättning och städning av kommunens spårvagnar för personbefordran. Övriga spårvagnar ska tvättas enligt särskilt avrop och överenskommelse. Tvättning och städning av spårvagnar sker i kommunens lokaler på Stohagsgatan i Norrköping.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103109:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34622000 Personvagnar för järnväg och spårväg samt trådbussar