2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsoperatör till Framtidens Bredband, Steg 1 av 2
Beskrivning: Det enkla bolaget Framtidens Bredband, bestående av parter i Göteborg Stads allmännytta bolag, förvaltar 76 000 lägenheter och 3000 lokaler med tjänster från Kommunikationsoperatör. Upphandlingen omfattar Kommunikationsoperatör inklusive tekniskt nät gällande hela beståndet under en avtalstid på ca 10 år. Upphandlingen sker i två steg, detta är steg 1 av 2.
Intern identifierare: FB2024-0306
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72400000 Internettjänster, 72411000 Internetleverantörer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kommunikationsoperatör till Framtidens Bredband