296346-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av tryckeritjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 15: Förlags- och tryckeritjänster mot arvode eller på kontrakt
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Dramatens produktioner marknadsförs bland annat genom programblad, programtidningar, affischer med flera tryckprodukter. Den aktuella upphandlingen syftar till att finna en lämplig leverantör av dessa produkter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.