296347-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg – Rondering av tak och syn av taksäkerhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRondering av tak och syn av taksäkerhet
BeskrivningRondering av tak och syn av taksäkerhet. Upphandlingen är uppdelad i två avtalsområden. Ett avtalsområde vardera för Telge Bostäder AB och Telge Fastigheter AB.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261920 Takunderhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTelge Fastigheter AB
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTelge Bostäder AB
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelGenerell del