296357-2016 - ResultatSverige-Västervik: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal för konsulttjänster för de företagsnära näringslivstjänsterna inom Västerviks kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västervik.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal för konsulttjänster för de företagsnära näringslivstjänsterna inom Västerviks kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.