Officiellt namn: Kriminalvården Ort: Norrköping Postnummer: SE-601 80 Land: Sverige Att: Eddie Salgado E-post:eddie.salgado@colligio.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Transport av styckegods.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 4: Postbefordran på land [3] och i luften
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kodSE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården har för avsikt att träffa ramavtal avseende Kriminalvårdens huvudsakliga behov av transporter av styckegods med vikt över 50 kg inom Sverige enligt villkoren i detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))