296364-2016 - ResultatSverige-Uddevalla: Post- och budtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Postförmedlingstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 4: Postbefordran på land [3] och i luften
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uddevalla.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uddevalla kommun avser att teckna ramavtal med en leverantör som kan tillgodose kommunens löpande behov av postförmedlingstjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64100000 Post- och budtjänster, 64110000 Postgång, 64121100 Postutdelning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.