296391-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Cykelhjälmar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cykel och el-cykel
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18444112 Cykelhjälmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal avseende tjänstecyklar, transport, service och tillbehör. Med tjänstecyklar avses cyklar och elassisterade cyklar och lastcyklar. Upphandlingen omfattar även värdecheck för inköp av cykel som minnesgåva under hela avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18444112 Cykelhjälmar, 34430000 Cyklar, 34431000 Cyklar utan motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tjänstecyklar, transport, service och tillbehör. Med tjänstecyklar avses cyklar och elassisterade cyklar och lastcyklar. Upphandlingen omfattar även värdecheck för inköp av cykel som minnesgåva under hela avtalstiden.