2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medicinska gaser
Beskrivning: Uppdraget avser läkemedelsgaser, specialgaser, högrena gaser, gaser i flytande form, livsmedelsgaser och industrigaser.
Intern identifierare: UPPH2026-00034
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 24110000 Industrigaser, 24111000 Väte, argon, ädelgaser, kväve och syre, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 44611000 Tankar, 44612200 Gastuber
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000