2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemledningsverktyg
Beskrivning: Upphandlingen avser ett systemledningsverktyg för att stödja och underlätta vid planering av beredskapshantering inom Västra Räddningsregionen (VRR). Upphandlingen avser objektavtal med tillhörande underhålls- och supportavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109763:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem