296436-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Förvaringsskåp
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förrådslösningar
Referensnummer: 22-138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44421720 Förvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar löpande anskaffning av förrådslösningar och tillbehör av olika slag inklusive elektroniska/digitala lås samt reservdelar vid både renovering samt nybyggnadsprojekt. Exempel på kategorier som ingår i Ramavtalet är paneler/dörrar, tillbehör och tjänster. Förrådslösningar innefattar lägenhetsförråd belägna i tex. källare, vind samt även förråd inomhus så som barnvagns- och cykelförråd.
Det är möjligt att beställa förrådslösningar både inklusive eller exklusive montage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421710 Skåp för effektförvaring, 45213260 Byggnation av förråd, 45223820 Prefabricerade delar och komponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser förrådslösningar till