296456-2021 - ResultatSverige-Sundsvall: Lagringsmedier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagringslösning
Referensnummer: AD 1660/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30234000 Lagringsmedier
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket inbjuder anbudsgivare att lämna anbud för upphandling av lagringslösning.
Vi avser att teckna avtal med en anbudsgivare för en period om sex år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32584000 Datalagringsmedia, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48782000 Programvara för lagerhantering, 72212780 Programvaruutvecklingstjänster för system-, lagrings- och innehållshantering, 72212782 Programvaruutvecklingstjänster för lagringshantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen