296482-2021 - ResultatSverige-Luleå: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matvagnar Kök Sunderby sjukhus
Referensnummer: 21/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal av matvagnar med både värme och kyla för transport av matbrickor till patientavdelningar från produktionsköket på Sunderby sjukhus samt tillhörande brickor och lock.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39141000 Köksmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen