296485-2021 - ResultatSverige-Malmö: Bussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänstbussar
Referensnummer: ViSAB 2020-00021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Färdtjänstbussar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen