Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: ÅB 18.003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommun har löpande behov av olika kommunikationstjänster. Upphandlingen omfattar följande områden:
Kommunikationsbyrå
Analys, strategi och rådgivning
Fotograftjänster
Film och rörlig bild.
Anbudslämnarna kan välja mellan att lämna anbud ett eller flera av områdena.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92100000 Film- och videotjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen