296532-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalda resor
Referensnummer: BSN 18-433
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun tillsammans med Kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtälje (Beställaren) inbjuder er härmed att inkomma med ansöka om deltagande i förhandlad anbudsgivning som syftar till att teckna avtal för samhällsbetalda resor.
Observera att detta inte är ett komplett förfrågningsunderlag utan enbart en inbjudan till ansökan om att få lämna anbud i Beställarens upphandling av samhällsbetalda resor.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet att utföra samhällsbetalda resor med mindre fordon.
I samhällsbetalda resor ingår skolskjuts, turbundna resor, övriga resor och gruppresor. I uppdraget ingår dessutom att planera aktuella samhällsbetalda resor.
Vi ser fram emot ett långt partnerskap!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen