2. Förfarande
Förfarande
Titel: Område 18 Projektledning, projekteringsledning, byggledning, besiktning och kontrollansvarig mark och VA
Beskrivning: Beställarna avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal med 3-6 stycken konsulter för senare avrop av tekniska konsulttjänster inom projektledning, projekteringsledning, byggledning, kontrollansvarig och besiktningar inom område mark, gata och VA.
Intern identifierare: VMKF-U 2026.79
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000