29657-2023 - ResultatSverige-Landskrona: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningsorganisation till Karlslundsprojektet
Referensnummer: 2022/3383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar en besiktningsorganisation för besiktningar av entreprenader ingående i projektet Karlslunds idrotts- och rekreationsområde, där huvudbesiktningsman inkluderande biträdande besiktningsmän ska upphandlas för projekt i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315400 Byggnadsinspektion, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen