Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Albia utrustning
Referensnummer: MT 2020-0045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. Albia utrustning samt tillhörande förbrukning för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen