296671-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Fastighetsnära Insamling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsnära Insamling
BeskrivningFastighetsnära insamling från hushåll och verksamheter inom Timrå Kommun. Sista anbudsdag är 19/6, anbud kommer att öppnas och utvärderas efter semesterperioden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86883:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall