296696-2023 - ResultatSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulttjänster inom processindustrin
Referensnummer: UE-2023-0147-322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar tekniska konsulttjänster och tekniskt stöd till pågående och kommande anläggningsprojekt inom Infras produktionsanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Teknisk Administratör/Dokumentationsassistent
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggarbetsmiljösamordnare Bas P/U
Del nr: 2
Underhållsingenjör
Del nr: 3
Specialist t ex ventilexperter, turbinexperter
Del nr: 4
Energiingenjör
Del nr: 5
Processingenjör
Del nr: 6
Automationstekniker
Del nr: 7
Automationsingenjör
Del nr: 8
Driftingenjörer/drifttekniker
Del nr: 9
Projektledare
Del nr: 10
Entreprenadbesiktningsman
Del nr: 11
Byggnadskonstruktör
Del nr: 12
Konstruktör El/Automation
Del nr: 13
Mekanikkonstruktör
Del nr: 14
Rörkonstruktör
Del nr: 15
Serviceelektriker
Del nr: 16
Projektering fjärrvärme
Del nr: 17
CAD
Del nr: 18