2. Förfarande
Förfarande
Titel: NDS V-319-2 Ellastbil 2025, upphandling
Beskrivning: NDS avser att köpa en eller flera ellastbilar enligt bifogad kravspecifikation. Avropet görs inom det dynamiska inköpssystemet NDS V-319 Eldrivna lastbilar och entreprenadmaskiner.
Intern identifierare: E2025-01996
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34134100 Lastbilar med flak
Ytterligare klassificering (cpv): 31110000 Elektriska motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NDS V-319-2 Ellastbil 2025, upphandling