Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högspänningsparameteranalysator
Referensnummer: V 2022/226
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
An advanced measurement instrument with exceptional performance requirements to allow ground-breaking research into numerous applications over the next ten years.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen