296747-2020 - ResultatSverige-Sandviken: Hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hisservice
Referensnummer: SHAB2020/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42416100 Hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för hisservice av karaktären underhållsarbeten, reparationer och mindre investeringar för att säkra bolagets behov och tillgång till utförare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42416100 Hissar, 42419510 Hissdelar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen