2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad Centrumbyggnad Tjärna Ängar
Beskrivning: Entreprenaden omfattar ombyggnad av en centrumbyggnad i Tjärna Ängar i Borlänge kommun belägen på fastigheten Harven 1 (”Centrumbyggnaden”). Genom ombyggnationen ska ändamålsenliga och moderna kontorslokaler tillskapas samt eventuellt en mindre butikslokal eller lokal för annan typ av näringsverksamhet.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000