II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
Upphandlingen avser upphandlingskontrakt gällande Bevakningstjänster i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Leverantören åtar sig att leverera och utföra traditionella bevakningstjänster i köparens geografiska verksamhetsområde där tjänsten ska präglas av kvalitets- och servicetänkande och leverantören ska besitta den kompetens som erfordras för att tillhandahålla högkvalificerad bevakning.