296842-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Laddningsanordningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddstationer för DC-laddning
Referensnummer: 22/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser laddare för DC-laddning. I upphandlingen ingår produkter kopplat till Laddstationer för DC-laddning men även tjänster så som betalning, service och installation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31158100 Batteriladdningsdon, 31610000 Elutrustning för motorer och fordon, 31681500 Uppladdare, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen