Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutsar för särskolan, Kungsör och Arboga
Referensnummer: VMKF-U 2020.31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser skolskjutsar av särskoleelever mellan Arboga och Köping samt mellan Kungsör och Köping under skoltid.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen